top of page

Komplikuotas tilto perklijavimas


gitarų remontas
atsiklijavęs tiltas

Akustinių gitarų tiltai atsiklijuoja (kodėl? žiūrėk čia) ir kartais tiesiog paruošti paviršių, tiltą ir vėl priklijuoti nepadės. Problema dažnai turi visą kompleksą skirtingų aspektų, šiuo atveju vidiniai tvirtinimai (bracing) buvo sveiki, tačiau bridge plate ir priekinės dekos laminatas skilo per visą savo storį.


Kas atsitiktų, jeigu tiltą tiesiog klijuoti atgal ("su boksidke ir prispausti če strupcinom")? Nieko gero, nes deka nebeturi atsparumo atlaikyti stygų įtempimą, nebėra vientisa ir tolygi. Tiltas labai greitai atšoktų vėl, jau be galimybės suremontuoti iš viso, gitarą teks išmesti ar naudoti kaip dekoraciją.


smuikų meistras
stipri dekos deformacija

Tiltas laikėsi tiesiog ant pačių kištukų, piezo garso nuėmėjas nenukentėjo, lakas aplinkui irgi buvo beveik nepažeistas. Po tilto nuėmimo pasirodo jau ir pats skilimas tarp kištukų skylių, taip pat tilto geometrija gan stipriai pasikeitė, matyt gitara taip stovėjo kelis metus. Dabar reikia pašalinti seną ir lūžusį bridge plate. Taip, iš vidaus pro skylę, nieko nematant, su mažu kaltu, mažais gabaliukais. Toliau su švitriniu popierium paruošti paviršių jau naujam brigde plate.styginių remontas
Lūžęs bridge plate

Mūsų atveju bridge plate ne tik apsaugo deką iš vidaus nuo stygų galų, bet ir turėtų grąžinti pradinę (bent jau kuo arčiau) dekos geometriją. Todėl šiam darbui paruošėme didesnio ploto kietą ir storą (apie 7mm) Pau Ferro gabaliuką. Su magnetukų pagalba padaromas vidinės konstrukcijos brėžinys, pagal kurį bridge plate pilnai uždengia visą plotą tarp konstrukcijos elementų. Po kelių priderinimų, naudojant labai storą tiesų (16mm) plexyglass stiklo gabalą iš išorės ir papildomą storą faneros gabaliuką iš vidaus su dideliu spaustuvu klijuojame. Papildomas tikslas - suklijuoti visus dekos skilimus tarp skylių, todėl pasirenkame West System epoksidinius klijus.


violonceliu meistras
Geometrija po klijavimo

Po 24 valandų nuimame spaustuvą ir.... valio, geometrija puikia atsigavo! Toliau jau tilto klijavimas vyksta kaip įprastai - tilto apačią reikia nuvalyti nuo senų klijų ir priderinti prie korpuso reljefo. Toliau (po skalės patikrinimo) supozicionuoti tiltą virš dekos ir su labai aštria yla apibrėžti. Po to su aštriu peiliu prapjauti laką ir dažą iki medžio ir su kaltu pašalinti viską. Kitas žingsnis - pašalinti klijų ir grunto likučius nuo dekos, kad tiltas turėtų tvirtą kontaktą tik su medžiu. Klijuojame!


smuiku taisymas
Tilto patvarkymas

Po klijavimo reikia patvarkyti tiltą ir iš išorės - išlyginti griovelio geometrija (ten gi bus piezas), bendrą formą, padaryti pjūvius stygoms (apie tai dar atskirai parašysiu), sutvarkyti skyles kištukams, piezui, pašalinti senus įbrėžimus ir padengti aliejumi.


Galima dėti stygas ir daryti set-up. Plastikinį tiltelį po tokios gan skausmingos operacijos reikėjo pažeminti tik 1 milimetru iki patogaus grojimo aukščio. Gitara paruošta grojimui!kontrabosu remontas
Naujas bridge plate
smuikų remontas
Perklijuotas tiltas

gitarų meistras
paruošta gitara

Iki!

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Commenti


bottom of page